Volejte ještě dnes 

602 649 779

nebo pište na:

pomoc@housedoktor.cz

HOUSE        DOKTOR

Vyléčíme i váš dům

Co umí systém OPENSTARS?

Klikněte na schéma vytápěcího systému nalevo a po několika vteřinách již můžete v přímém přenosu sledovat provozní paremetry našeho předváděcího tepelného čerpadla NIBE F2030 a to včetně vypočtených hodnot, jako je okamžitý elekrický příkon, tepelný výkon či dlouhodobě dosahované tzv. Sezonní COP. Sledovat lze rovněž barometrické hodnoty jako je okamžitá či denní průměrná teplota, barometrický tlak, relativní vlhkost vzduchu, rychlost a směr větru, množství srážek za 24 hod apod.

Systém OPENSTARS lze velmi dobře využít při nastavování parametrů systémů vytápění. Energie pro vytápění a ohřev TUV (elektřina, plyn i další zdroje energie) jsou obecně nejvyšším provozním nákladem na bydlení a proto při optimálním nastavení systému pomocí sledování provozních parametrů lze dojít k velmi významným úsporám.

Sledovat lze nejen okamžité hodnoty, ale i dlouhodobý vývoj jednotlivých veličin a jejích vzájemné závislosti, například vztah mezi spotřebou energie na vytápění a venkovní teplotou (tedy reálné tepelné ztráty), případně závislost skutečně dosahovaného COP tepelného čerpadla při různé venkovní teplotě. Klikněte na obrázek níže a zobrazí se vám vývoj klíčových parametrů našeho tepelného čerpadla NIBE F2030 za posledních 7 dní. V grafech lze změnit měřítko časové osy i na měsíční a roční zobrazení. Všechny hodnoty jsou aktuální a prezentovány jsou se zpožděním jen několika vteřin.

Do systému OPENSTARS jsou postupně přidávána další tepelná čerpadla různých koncepcí (vzduch-voda, země voda, voda-voda) i jiné tepelné zdroje, a vzniká tak referenční místo, kde bude možné na základě objektivně změřených a vypočtených hodnot vzájemně porovnávat jednotlivé možnosti vytápění a pomoci tak budoucím i stávajícím majitelům rodinných i bytových domů optimalizovat jejich vytápěcí systémy za účelem významného snížení nákladů na vytápění při dodržení podmínky návratnosti související investice.


Přidáte se také? Napište nám na info@housedoktor.cz a získejte více informací